גירושים הם כישלון – טעות! I שושנה קירש

שושנה קירש

גירושים הם כישלון – טעות! I שושנה קירש  

הכל התחיל בזה שנתקלתי בפוסט שמשך רבים אליו:
"אהבה וזוגיות בדרך הזן – TWO BECOME ONE".
ואני מוכרחה לומר שעצבן אותי ברמות על שכן ברור לי שאנשים שהתלהבו ממנו לא ממש חקרו לעומקו.
מה שהמשפט הזה אומר בעצם: שכל אחד מאיתנו הוא לא אדם שלם ומגובש בפני עצמו אלא רק חצי או שלושה רבעים או אולי רבע ושליש,  ובן או בת הזוג אמורים להשלים אותו לאחד שלם.
 
ובעיניי , זהו אך ורק מתכון לזוגיות שאינה בריאה , כזאת , שאם אחד מבני הזוג נפרד , הרי שהשני מתרסק.
והאמינו לי שאני יודעת מה אני אומרת שכן חוויתי זאת על בשרי ,ולא רק , גם כתבתי 4 ספרים על אהבות גדולות ומטורפות ורומנטיות משהו שבאמת אמורים לחוש , אינני מתכחשת , אבל כשצעירים מאד מ – 15 עד 25. הלאה מזה זה כבר הופך למחלה ארורה ומן הראוי ובעיקר מומלץ לחתור ולשאוף לאהבות שפויות יותר ומערכות זוגיות בהן קיים שוויון בין בני הזוג – ובכל מובן. שני המשפטים הכי רומנטיים מתוך הסרטים הכי רומנטיים שהיו הם: YOU COMPLETE ME מתוך ג'רי מגוויאר שאמרה רנה זלווגר לטום קרוז והראשון לקוח מתוך הספר והסרט LOVE STORY: LOVE MEANS NEVER HAVING TO SAY YOU'RE SORRY.
ויש לציין את השיר האמנם יפה עד כאב אך קצת מוגזם:
"בלעדייך אני חצי בן אדם בלעדייך אני כלום.". אימהל'ה. קצת מפחיד.
 
לאמתו של דבר במציאות של אנשים מבוגרים שחוו דבר או שניים בחייהם , זה בדיוק ההפך: איש לא משלים את רעהו. כל אחד אמור להיות אדם מגובש ושלם ולפגוש מולו עוד אדם מגובש ושלם.וזהו המתכון לזוגיות טובה.
ובמערכת יחסים בריאה דווקא ככל שאתה אומר שאתה מצטער ומתנצל – סימן שאתה אוהב יותר ואכפת לך מבן הזוג.
יחד עם זאת , קורה שאנשים הגיעו לקצה חוט הזוגיות (חרוז!) , ולמרות שזה קורה לטובים שבינינו , יש אנשים – בעיקר שמעתי יותר גברים במיוחד לאחר אותו ראיון עגום של רפי רשף עם עו"ד ציון אמיר – שנורא אוהבים להתבכיין על מר גורלם כאילו הם בכלל לא נכחו בסצנת הסיום הקורעת לב ולא הם שיזמו או לפחות הסכימו לפרידה , ולהצהיר שגירושים הם בעצם כ י ש ל ו ן. כן. לא פחות.
ראשית ובהמלצת טובי המטפלים: בואו ונשנה את ההגדרה הקשה והחותכת מ"כישלון" ל "לא צלח" או "לא נראה לי שהתאמצנו מספיק – לפחות לא אני".
תמוה לשמוע מאיש כה אינטיליגנטי ומשכיל , ועוד רבים כמותו , המכנים גירושים ככישלון  , מה גם שהוא הודה בפה מלא שמעולם לא עבר כל טיפול פסיכולוגי או אחר והשיחה ה"אינטימית" הזו עם רשף – ניסיון חדש ובוסרי עבורו  אכן לראשונה פתחה אצלו משהו.
ומדוע שלא נאמץ הסתכלות נבונה יותר ומלאת תקווה ונעיף מהלכסיקון שלנו את המילה "כישלון" ונחליף אותה במילה – פתח לתיקון.

תגובות פייסבוק

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2017 כל הזכויות שמורות למלכה אסתר מגזין אינטרנט

Log in with your credentials

Forgot your details?