האם נמצא הסוד לאושר?

39a9e05100000578-0-image-a-96_1477308487575בלוגרית חושפת 15 דברים שעלינו לוותר בכדי להיות מאושרים -כולל תירוצים, פחד ושליטה

הטיפים מבוססים על חוויותיה לאחר שהתגברה על עבר פוגעני.

הבלוגרית הרומניה Luminita Saviuc מנתה רשימה של 15 דברים שעלינו להפסיק לעשות כדי להיות מאשרים ועכשיו היא הפכה את עצותיה לספר.

המסר של לומיניטה הוא תוצאה של סיפור משלה, לומיטיה הצליחה להתגבר על הטראומה של התעללות פיזית בידי אביה כאשר הייתה ילדה, לדבריה היא האשימה את עצמה והאמינה כי משהו לא בסדר איתה. כאשר התבגרה פנתה לקריאה של ספרים, ספרים על התפתחות אישית אשר עזרו לה לקבל את עברה ולהבין כי עליה לוותר על הביקורת עצמית ועל השיפוטיות כלפי עצמה.

מתוך mailonline

 1. ותרו על הצורך להיות תמיד צודקים— שאלו את עצמכם כמה באמת חשוב לאגו שלכם?
 2. לוותר על הצורך להיות בשליטה-המאבק בלהיות תמיד בשליטה בין אם זה בעבודה, סכסוך עם אדם זר ברחוב או אפילו אדם אהוב, לאפשר להם פשוט "להיות" ולקבל שלא ניתן לשלוט בסיטואציות ובהתנהגותם של אחרים- זה פשוט ירגיע אותך.
 3. לוותר על אשמה– לקחת אחריות אישית,להפסיק להטיל את האשמה על אחרים על רגשותייך או על דברים שאינך צריכה בחיים. יכול להיות שהם פגעו בך ולקחו משהו ממך אבל להמשיך להאשים אותם רק מדללת את העוצמה האישית שלך ומונעת ממך לקחת אחריות על חייך.
 4. וותרו על מחשבות של תבוסה עצמית-כמה אנשים פוגעים בעצמם בגלל שליליות, אל תאמינו לכל מה שמוחכם אומר לכם ,במיוחד אם זה שלילי- את טובה יותר מזה.
 5. ותרו על אמונות מגבילות- תפסיקי לומר לעצמך שאינך יכולה לעשות דברים מסוימים בחיים או מה שאת רוצה בלתי אפשרי, זה לא יעשה כלום אבל בטוח ישאיר אותך בתוך שגרה….
 6. לוותר על תלונות- זוהי תזכורת כי במצבים בהם אנו מרגישות אכזבה רק כי אנו מאפשרות לכך. אם את מתלוננת שמשהו גורם לך להרגיש- עצובה או כועסת זה רק משום שבחרת לא להסתכל על הדברים ממקום חיובי.
 7. וותרי על ביקורת– לעמוד בפיתוי ב"לבקר" אנשים ששונים ממך,להבין שכולם בסופו של דבר זהים בצורך שלהם להיות נאהבי, נחשקים ולהיות מובנים ולזכור שלכולנו יש חלומות
 8. לוותר לנסות להרשים אנשים– אין טעם לנסות להיות משהו שאנו לא בכדי לגרום לאנשים לחבב אותנו, לקבל את עצמנו לחשוף את האני אמיתי שלנו  ולגלות שאנשים נמשכים אלינו בלי מאמץ.
 9. להפסיק להימנע ולהתנגד לשינויים– להפסיק לראות בשינוי כמשהו שלילי ולראותו כמשהו , כגורם מעצים בחייך.
 10. להימנע "מתגיות"– לחדול לתת תגיות  לאנשים  או אירועים שאינך מבינה ולתייגם כמוזרים או שונים, כי אז לעולם לא תוכלי לגדול ולצמוח, נסי לפתוח את ראשך.
 11. וותרי על פחדייך-תהיי מופתעת כמ משחרר זה יהיה כאשר תחליטי לוותר על פחדייך ממצבים או אנשי, הפחד נוצר בראשך ולא באמת קיים בחוץ אז זו בחירתך…
 12. לוותר על תירוצים– תירוצים לא עושים דבר חוץ מלעצור את עצמנו מלגדול ולצמוח. במקום לצמוח ולהתקדם הלאה וקדימה הם משאירים אותנו תקועים במקום כאשר ברוב המקרים הם בכלל לא אמיתיים.
 13. לוותר על העבר– לחיות בעברך לא יועיל ולא יעניק לך דבר וימנעו ממך ליהנות מרגעי ההווה, לחיות בכאן ועכשיו יתנו לך ראיה צלולה על חייך.
 14. לוותר על "להיקשר" לדברים– לומיניטה מודה שזה משהו שעדיין קשה לה ועדיין נאבקת בו, לטענתה ברגע שאתה מתנתק מכל הדברים אתה הופך כל כך שלו וסובלני, תוכלי להגיע למקום אשר תוכלי להבין את הדברים בלי להתאמץ או לנסות.
 15. לוותר על לחיות את החיים עפ"י ציפיות של אחרים– יותר מדי אנשים חיים את חייהם על פי מה שאנשים אחרים חושבים שהוא הטוב ביותר עבורם ומתעלמים מהצרכים והשאיפות של עצמם, זה גורם לאיבוד שליטה ואנו שוכחים מה באמת עושה אותנו מאושרים ואף לשכוח מי אנחנו באמת.

תגובות פייסבוק

1 Comment
 1. לאה צבי (דובז'ינסקי) 2 שנים ago

  כתבה מעניינת, אני מאמינה שאם אכן נתמיד בנקודות המצוינות בכתבה, חיינו באמת ישתנו. תודה על הכתבה המעניינת.

Leave a reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2017 כל הזכויות שמורות למלכה אסתר מגזין אינטרנט

Log in with your credentials

Forgot your details?