חיים בצלו של כאב I חגית אריאלי שיינפלד היום הבינלאומי אלימות נגד נשים

15135477_1313904815326501_1273259230_nחיים בצלו של כאב I חגית אריאלי שיינפלד   היום הבינלאומי אלימות נגד נשים

״את נחבלת המון לאחרונה?״ שאלתי אותה.

״כן״ אמרה כמעט בשקט…״רצתי ונפלתי״.

הרגשתי איך היא זעה בחוסר נוחות על מיטת הטיפולים.

רציתי להאמין לה ששטפי הדם ש״מעטרים״ את גופה, הם תוצאה של חבלה מקרית (או אינדיקציה להפרעות בקרישת דם, כפי שקורה לפעמים), אבל תחושת הבטן לא נתנה לי מנוח.

שנים הם חיו כ״זוג יונים״ כהגדרתה ואז ביום בהיר אחד איבדה את שני הוריה שנפטרו בסמיכות זה לזו. כתוצאה מכך נכנסה לסוג של הלם. השתתקה. הגוף סרב לשתף פעולה. במשך חודשים שכבה בבית חולים. והוא ״כרכר סביבה״. היחיד שנותר לה, בזמן שכל האחרים הפנו לה עורף.

בדיעבד התברר שהוא היה זה שדאג לכמות האורחים שהלכה והתמעטה. ״היא מעדיפה שלא יראו אותה במצבה״ כך אמר לכולם. ובדרך זו ביסס את התלות המוחלטת שלה בו. את תחושת ההודייה המתמדת שלה, הסגידה לו ולמצוא פיו. ואז הופיעו המכות. אלימות כמעט על בסיס יומיומי. אח״כ נולדו 2 הילדים. ואז החל לפעפע הפחד. מילא שיכה אותה…אבל מה יהיה אם הילדים ירגישו גם הם ״נחת זרועו״?

יום אחד בגינת השעשועים גמלה בה ההחלטה לברוח למעון לנשים מוכות. אפילו מברשת שיניים לא נטלה עמה כשנסה על נפשה. אחרי מספר חודשים חזרה הביתה. יותר קל לה להתמודד עם המוכר והצפוי אמרה, מאשר עם המציאות המשתנה והגורל הלא ידוע. אחת מכל עשר נשים בישראל סובלת מאלימות במשפחה. אולי מישהי מהן היא ״חברת פייסבוק״ שלי ושלכם…

חיים בצלו של כאב I חגית אריאלי שיינפלד   היום הבינלאומי אלימות נגד נשים

תגובות פייסבוק

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2017 כל הזכויות שמורות למלכה אסתר מגזין אינטרנט

Log in with your credentials

Forgot your details?