לשחרר / חן קרופניק

לשחרר / חן קרופניקfb_img_1481263541920

שיחקנו ביחד בסלון ואז הם התלחשו ביניהם וניגשו אליי ביחד. 'אמא, אנחנו רוצים לבקש משהו'. כל הסיטואציה היתה די משעשעת כי הוא היה בן 5 והיא בת 4 אבל הקשבתי. 'אנחנו רוצים להישאר בצהרון. כל החברים שלנו שם והשניצל גם יותר טעים.' התחלתי לבכות.

בואו נריץ אחורה 8 שנים. אני מגלה שאני בהריון ומבטיחה לעצמי, הבטחה שמתעצמת בי ככל שהבטן גדלה ותופחת שאני לא אחזור למשרד בתור אמא. אני אהיה עצמאית. אני אהיה אמא זמינה לילדים שלי.

שנתיים אחר כך אני ב"חופשת לידה" ארוכה של שנתיים מגדלת כל ילד בבית שנה על מנת לספק לו חום ואהבה עד שאני מרגישה שהם צריכים מסגרת. במקביל אני עובדת ומנהלת את הבית. בקטנה. מכניסה לגן עירייה בגיל ארבע רגע לפני שהחוק החדש נכנס לתוקף ומוותרת על הצהרון כי אני עובדת מהבית ויש לי את האפשרות לאסוף את הילדים שלי בכל יום בשתיים לאכול איתם צהריים ולבלות איתם את המשך היום.

עכשיו בואו נריץ קדימה לסיטואציה שהם מבקשים צהרון. התגובה שלי לא היתה בוגרת זאת אני יודעת. כל כך נפגעתי למרות שלא היתה להם כוונה. הם היו הכי תמימים והכי כנים והכי אמיתיים שיש. ואני? אני גידלתי אותם בבית! אני נהיתי עצמאית (גם, אבל לא רק) בשביל להיות זמינה עבורם! אני מבלת צהריים כל יום ומג'נגלת בין לסדר/לנקות/לאסוף/לבשל/לעבוד והם רוצים צהרון????

אמא שלי היא זו שהרגיעה אותי. הסבירה לי שאם הם ביקשו אז זה מה שטוב עבורם ובמקום לבכות- שאבין שזה גם טוב עבורי. הרי אני זו שכל הזמן מטיפה שאישה היא לא רק אמא ושאני קודם כל אני. אז איך נתתי לזה להשפיע עליי כל כך? זך הכל לא שלחתי אותם לפנימייה. פשוט רשמתי אותם לצהרון.

בשבועות הראשונים מודה שהיה לי קשה. היה לי שקט. חיכיתי לארבע. התגעגעתי. אבל בעיקר בעיקר הרגשתי אשמה. איך אמא שעובדת בבית וצריכה ורוצה להיות זמינה לילדים שלה נוטשת אותם ככה? אבל לאט לאט שחררתי.

עכשיו נריץ עוד שנתיים מאז. היא בת שש והוא בן שבע והם עדיין בצהרון. ואני? אני עובדת בזמן הזה ואז אוספת אותם רגועה יותר. סבלנית יותר. פנויה יותר. ואני עדיין זמינה עבורם. ואני שמחה שטוב להם. וגם שמחה שטוב לי..

 

תגובות פייסבוק

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2017 כל הזכויות שמורות למלכה אסתר מגזין אינטרנט

Log in with your credentials

Forgot your details?