ראיון עם ריי שגב למלכה אסתר- מגזין נשים חברתי

img_5602

צילום: שי יחזקאל levitex.

ריי שגב (32), היא דוגמנית, בלוגרית אופנה ומעצבת דעת קהל.

היי ריי, נתחיל עם שאלה בסיסית. איך התחלת לדגמן?

התחלתי לפני שבע שנים, זה היה רגע מכונן שאני חווה אותו מחדש בכל יום. כנערה מלאה הייתי נחבאת אל הכלים, לא הצטלמתי בכלל. כשפתחתי פרופיל פייסבוק ב-2008 לא היו לי תמונות להעלות. עבדתי בתור מעצבת תפאורה בסרטים ופרסומות, רוב החברים שלי הגיעו מהתחום, ואחד מהם ביקש לצלם אותי. לא הבנתי מה הוא רוצה ממני. מכיר את הסיפורים האלה על הדוגמנית שגילו אותה ברחוב? בדרך למכולת? אז זה לא הסיפור… אבל אחרי כמה פעמים שהוא הציע, החלטתי ללכת על זה.. הרשתי לעצמי לחשוב שמגיע לי. הלכנו ללוקיישן בתחנת רכבת נטושה ואני זוכרת איך הלב שלי פעם. זו הייתה חוויה לא קלה בכלל, אבל הרגשתי שאני עושה את זה בשביל עצמי הבנתי שזה יכול לעשות לי טוב. כמה ימים אחרי קיבלתי את התמונות ושנאתי אותן! בכיתי ונכנסתי לדיכאון למראות את עצמי. ניסיתי לשכוח מזה.

ואיך החלטת לחזור לתחום?

ביולי 2009 קרה דבר מדהים, פתאום התחילו לצוץ אייטמים בנושא של דימוי גוף כמעט בכל מקום. יום אחד נתקלתי בראיון שפורסם במגזין "גלמור" האמריקני. בכתבה הופיעה דוגמנית ה"פלאס סייז" ליזי מילר, שסיפרה על החשיבות של דוגמניות במידות שונות בעולם. התאהבתי בתמונות היפות שלה, יש לה ירכיים כמו שלי, בטן קטנה וחיוך יפהפה. פתאום נדלק אצלי ניצוץ. היא שיתפה בכמה היא אוהבת את הגוף שלה ועל כך שזה מבנה הגוף שאיתו נולדה והיא מקבלת את זה, שהיא מקפידה לאכול בריא והיא אפילו שחקנית כדור יד. הייתי מהופנטת מהעוצמה והכנות שהיתה שם. זה היה רגע של *הארה*. הבנתי שכל החיים שלי החליטו בשבילי מה יפה ומה לא יפה ושזה אמלל אותי. החלטתי לקחת את הבחירה לידיים, והבנתי שככל שנשים יחשפו ליותר מודלים של יופי – כך הן תהיינה מאושרות יותר. הרגשתי לגיטימית בפעם הראשונה בחיים! הרגשתי שליחות! התחלתי לחקור את הנושא, נחשפתי לדוגמניות יפהפיות כמו קריסטל רן ואשלי גרהם ששינו את תעשיית האופנה ופרצו את תקרת הזכוכית עבור דוגמניות למידות גדולות. לפני עידן האינטרנט, לא יכולתי להגיע למגזינים של מידות גדולות אלא אם כן הייתי יודעת לחפש אותן במגזינים מיוחדים בטיול באירופה למשל.

נשמעת כמו חוויה מאד עמוקה.

החלטתי שאני אהיה דוגמנית בעצמי. כולם חשבו שהשתגעתי ושזה יחלוף, אבל ידעתי שיש כאן משהו חזק ממני ושאני חלק משינוי גלובלי חשוב בתפיסת היופי בתרבות שלנו. מרגע שההחלטה נפלה, שום דבר לא עצר אותי. שכנעתי את עצמי ואת העולם (משפחה, חברים, מותגים, מעצבים, סטייליסטים, צלמים, עורכות אופנה וכו׳) שאני דוגמנית לכל דבר ועניין. ועדיין משכנעת אגב, זה אף פעם לא פשוט, לפעמים זה נראה כמו מלחמה בתחנות רוח אבל ממרחק של זמן זה עובד.

את עושה שליחות חשובה מאד. ספרי קצת על האג'נדה שלך. איך את מקדמת אותה בנוסף לדוגמנות?

האג׳נדה היא מאד פשוטה: זכותה של כל אישה לאהוב את עצמה ואת גופה בכל משקל, מידה, מבנה גוף, גיל וצבע. בתרבות בה אנחנו חיים זה כלל לא פשוט מסתבר, מנגנוני הכח של מה נכון ומה לא מונעים כבר שנים רבות על ידי תעשיות ענק שמגלגלות מליארדים. לא פשוט לקבל את עצמינו כפי שאנחנו היום, זה ממש אקט מהפכני של כל אישה אפילו במטר על מטר שלה.אני לומדת בחוג למחקר תרבות במכללת ספיר כדי להעמיק את הידע שלי בנושא וככל שאני חוקרת יותר ברורה לי החשיבות של המסע שבחרתי בו. זה באמת הרבה יותר גדול ממני.  הדוגמנות היא בעצם השופר שבאמצעותו אני יכולה להפיץ את הבשורה בעולם, היא נותנת לי את הלגיטימציה, הניסיון והחשיפה לעוף עם האג׳נדה הכי רחוק שיש. בעולם הפרסום מתחילים להבין שיש בני אדם שעומדים מאחורי ארנקי הכסף, אנשים שרוצים להרגיש טוב ושלא כולם נראים כמו הפרסומות הלא מציאותיות שלהם. מסתבר שאחוז הרכישה עולה ב300% כאשר ייצוג המוצר נעשה באמצעות אידאל יופי נגיש. אני עובדת עם מותגים שמבינים את הקונספט הזה ורוצים להיות חלק ממנו. אני מייצרת להם תכנים מצולמים וכתובים, מעלה יחד איתם רעיונות חדשניים ומפיקה עבורם פרויקטים מעניינים. בנוסף הקמתי ביחד עם שותפתי אשת העסקים והיזמית ליהיא פינטו פרימן, את "She Space – בית לנשים עושות", בו אנו  מעבירות סדנאות צילום מוהעצמה לנשים. סדנת "360 מעלות" היא סדנת הדגל שלנו, ומדהים כמה שזה אפקטיבי. חלום שמתגשם! אני גם מרצה בתיכונים ובארגונים כדי לחנך את הדור הצעיר.

מהי אישה יפה בעינייך?

אישה יפה היא אישה שמקבלת את עצמה, חיה עם גופה בשלום, מבינה שהחיים שלה הם תהליך שאין בו שיא אחד, קו סיום או מטרה אחת, זה מסע מתמשך ומרתק. אישה שמטפחת את עצמה מתוך אהבה לעצמה ולא מתוך שנאה, אכילה נכונה, כושר גופני. האלמנטים החיצוניים הם רק ביטוי לפנימיות השופעת והנדיבה שלה. כשהיא מחייכת אז העולם פתוח רק לכבודה. גם אם מידי פעם מתעוררים רגשות נחיתות היא לומדת מהם עוד על עצמה, תמיד בהתפתחות, איך לקבל ולאהוב עוד שכבה ועוד אחת ותוך כדי להסיר את ההגנות והחומות שסביב. לא זקוקה לכתר בשביל להרגיש מלכה.

מי מעוררת בך השראה ומחזקת אותך?

למזלי יש הרבה נשים שמחזקות אותי סביבי. יש לי אמא תומכת ואחיות וחברות טובות. יש לי גם את ליהיא, השותפה המדהימה שלי, שהיא ההוכחה שצריך גם מזל לפעמים. מהרגע שפגשתי אותה המשקל הסגולי של שתינו גדל במהירות מטורפת. אנחנו משלימות אחת את השניה בכל כך הרבה תחומים שזה מרגש. מרגישה שיחד איתה השמיים הם רק יריית הפתיחה של הפרויקטים הנפלאים שמחכים לנו.

האם ישראל שונה ביחסה לנשים ממקומות אחרים שאת עובדת בהם?

ישראל לא שונה בהרבה מהעולם. היא קטנה, אז באופן טבעי השוק קטן יותר. יש פחות דוגמניות ופחות מותגים ופחות מגזינים. זה תחום מאד קשה ויש לפעמים תחושה שהוא לא מתקדם. אבל השינוי מחלחל, גם אם בצעדי תינוק. מה שכן, בניו יורק (שם גרתי ועבדתי כדוגמנית) היחס למקצוע רציני יותר גם מצד המותגים וגם מצד הסוכנויות והדוגמניות. דוגמניות חייבות ללמוד את המקצוע והן משקיעות בזה זמן, אנרגיה וכסף. לדוגמא, כל דוגמנית צריכה להצטלם על חשבונה כדי לרכוש מיומנות ולהראות שהיא ורסטילית ויכולה להצטלם בכל מיני סגנונות. היא מגיעה פעם בשבוע למפגש בסוכנות ופוגשת דוגמניות אחרות לייעוץ, כך הן לומדות מה ללבוש, איך לארגן את הבוק, אלו תמונות לבחור, איך לקדם את עצמן ברשתות החברתיות, איך להתנהג בצילומים ועוד. גם אם הן עובדות במחיר נמוך או ללא תשלום זה ידוע ומוסכם. ככל שצוברים ניסיון גם מגלים את המקצועיות: המותגים משלמים בזמן, משלמים על מדידות וכן הלאה.  בארץ זה ביצה ותרנגולת, אין כמעט סוכנויות שמייצגות, השוק פרוץ והדוגמניות לא מגיעות לרמת מקצועיות גבוהה, לכן המותגים מתייחסים אליהן כ״נשים רגילות״, שצריכות להגיד תודה על ״יום כיף״. משלמים להן בבארטר או סכום נמוך מאד והן לא מתקדמות. מרגיז, אבל אנחנו בדרך הנכונה.

 לסיום, מה תייעצי לבנות צעירות? 

שיקבלו את ההחלטה לאהוב את עצמן. מגיע להן, באמת! צריך לקחת בחשבון שזה אולי יקח זמן, אין אינסטנט בדברים האלה, אבל זה אפשרי. זה הכל תלוי בהחלטה. ברגע שהיא תעמוד להן נגד העיניים העולם יפתח. תחקרו, תטילו ספק, תלמדו, תעשירו את עצמיכן בידע ובחוויות, בעיקר תהיו בעשייה ובתנועה מתמדת לעבר המטרות שלכן. אני דוגלת בשלושה שלבים: החלטה, עשייה, למידה. אני מספרת על הכל בהרצאה שלי, ומזמינה אותן לבוא לשמוע!

תודה ריי!

בשמחה ובהצלחה!

מאת מערכת המלכה אסתר 

 

 

 

תגובות פייסבוק

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2017 כל הזכויות שמורות למלכה אסתר מגזין אינטרנט

Log in with your credentials

Forgot your details?